Patryk Vega – Złe psy. W imię zasad

IMG_20150921_133532Książka opisuje pracę w policji. Podchodzę jednak do niej troszkę sceptycznie. Niektóre historie są ciekawe, owszem, ale należy pamiętać, że są to jedynie wyjątki. Obawiam się, że ktoś tak zafascynuje się tą książką, że będzie myślał, że praca polskich policjantów to prawdziwy Dziki Zachód. Są różne przypadki, ale to wyjątki a nie codzienność.

Czasami jest brutalna, czasem ciekawa. Można z niej dowiedzieć się kilku przydatnych rzeczy, jak taką, aby nie ufać bezgranicznie policjantom. Jeśli obiecują, że za jakąś informację unikniemy odpowiedzialności albo dosięgnie ona nas w mniejszym stopniu to trzeba podchodzić do tego sceptycznie. Akurat takie informacje z tej książki warto wyłuskać. Mogą się przydać w życiu.

Nie bardzo lubię książki w formie wywiadów. Czasami traciłam wątek przez to, że było kilka osób udzielających odpowiedzi. Nie mniej jednak książka jest ciekawa, bezpośrednia, napisana prostym językiem. Dużo przekleństw – albo prezentują prawdziwe wypowiedzi, albo mają stworzyć wrażenie brutalności i potwierdzić tytuł: „złe” psy. Warto przeczytać i przemyśleć jej treść.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Patryk Vega – Złe psy. W imię zasad

  1. arota pisze:

    masz świetnego bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>