Joanna Chmielewska – Lesio

1442653444984Głównym bohaterem jest Lesio – architekt pracujący w biurze projektowym. Codziennie spóźnia się do pracy, co kończy się zawsze wpisem do książki spóźnień. Lesia spotykają różne przygody, dość zabawne i niezwykłe. Bez wzajemności zakochany w koleżance z pracy – pięknej Barbarze. Marzy o jednorazowym romansie. Szuka powodów swego nieszczęścia. Planuje morderstwo personalnej, później naczelnego inżyniera. Zapomina zagrać w totolotka za pieniądze swoich znajomych i – pechowo – akurat te liczby są trafione. Odkrywa w sobie talent malarski – sprzedane zostają jego obrazy. Zdanie współpracowników na temat Lesia ulega radykalnej zmianie – z półgłówka staje się ważnym członkiem zespołu. To dzięki niemu wygrany zostaje konkurs, który przynosi sławę całemu zespołowi. Szereg ciekawych i dowcipnych wydarzeń, a to wszystko w cieniu kierownika pracowni i naczelnego inżyniera, którzy zaczynają martwić się o swoje zdrowie psychiczne.

Książka podzielona jest na trzy części. Opowiadania łączą się ze sobą i tworzą całość. Nie jest obszerna, nie zawiera zbędnych opisów czy wydarzeń. A co najważniejsze – na prawdę śmieszy! Gorąco polecam, bardzo dobra na pochmurne dni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>