Justyna Wydra – Esesman i Żydówka

Historia pewnej miłości w czasach II wojny światowej. Miłości zakazanej IMG_20150814_162526- pomiędzy hitlerowskim oprawcą a Żydówką działającą w podziemiu.  Debora, uciekająca z wagonu bydlęcego jadącego do Oświęcimia. Bruno, wysoko postawiony SS-man, który przestał wierzyć w ideały Trzeciej Rzeszy.

Współczucie Debory dla rannego Niemca okaże się dla niej zbawienne – później to on uratuje ją. Zakochują się w sobie, wiele razy próbują z tym skończyć, ale wzajemnie się potrzebują. Przełomem jest przeniesienie Brunona do władz obozu koncentracyjnego. To tragiczny cios dla ich miłości. Próbują ułożyć sobie życie osobno. Debora wyjeżdża do swojego partnera sprzed wojny. Jednak czy da sie przestać kochać?

Pomoc okazana Deborze i jej przyjacielowi okaże się dla niego zbawienna. Debora porzuci możliwość życia dostatnie u boku komunisty, aby ocalić Brunona od śmierci. Później w trójkę, razem z synkiem, wrócą do rodzinnego miasta rodziny Brunona.

Piękna historia o miłości. Książka napisana lekko i przyjemnie, poetyckim językiem, pełnym barwnych zwrotów. Myślałam, że nie będzie przewidywalna, jednak nie, jestem mile zaskoczona. Gorąco polecam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Justyna Wydra – Esesman i Żydówka

  1. Speaks pisze:

    lubie twój blog

  2. Anonim pisze:

    Dobre dobre

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>