Marek Krajewski, Jerzy Kawecki – Umarli mają głos

11721340_805345086231039_1471261228_nNiezwykłe połączenie – pisarz i medyk sądowy. 12 spraw, opisanych przez Marka Krajewskiego, w których udział brał Jerzy Kawecki.

Po pierwsze, dobry pomysł. Wykorzystanie talentu Krajewskiego wraz z wiedzą i doświadczeniem Kaweckiego to strzał w dziesiątkę.

Po drugie, świetnie przedstawione. Nie jest to zwykły opis morderstw, ale przedstawienie wydarzeń jak w powieści. Mamy wrażenie, że to element fikcji literackiej, a potem przypominamy sobie, że przecież to prawda. Tym razem nikt tego nie wymyślił.

Po trzecie – udział medyka sądowego mógł spowodować, że książka będzie napisana w sposób niezbyt zrozumiały. Nic bardziej mylnego. Dzięki fabułom poszczególnych sytuacji wplecionych przez Marka Krajewskiego jak i przedstawieniu rozmów pomiędzy autorami książka jest prosta, przejrzysta.

Po czwarte – interesujące przypadki. Początkowo spodziewałam się, że będą to jakieś najgorsze morderstwa, rozczłonkowane ciała. Owszem, na 12 przypadków, kilka jest makabrycznych, ale nie wszystkie. Dzięki temu jest ciekawie, nie wiemy co nas spotka, bo każdy przypadek był zupełnie inny, a nie podobny.

Po piąte, cieszę się, że nie są to oklepane historie, które zna cała Polska. Dzięki temu, że są to przypadki, w których udział osobiście brał doktor Kawecki, są one ograniczone tylko do okolic Wrocławia. To sprawia, że nie czytamy o czymś co znamy z gazet, ale o zupełnie nieznanych nam wydarzeniach.

Tak jak myślałam – nie zawiodłam się. Gorąco polecam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>