Katarzyna Michalak – Nie oddam dzieci

Po przeczytaniu opisu książki byłam bardzo ciekawa co to za dzieło. Tak więc wzięłam się do czytania.

Książka dość krótka – z jednej strony mogłoby być troszkę więcej wydarzeń, dłużej trzymać w niepewności, ale z drugiej jest zwięzła i na temat, bez zbędnych postaci czy historii. Scena z wypadkiem bardzo mnie wzruszyła, miałam ochotę płakać. Nie podzielam komentarzy, że książka jest przerysowana. To literatura, możemy pozwolić sobie na fikcję i na zdarzenia, które nie miałyby miejsca w rzeczywistości. A dzięki swojej wyrazistości jest ciekawsza. Troszkę miałam wątpliwości co do rozprawy, która zbyt szybko się skończyła. Ja zawarłabym tutaj przynajmniej ze dwa posiedzenia, żeby bardziej odzwierciedlało to sytuację w polskich sądach i aby trzymać czytelnika w niepewności. Zakończenie również dość ciekawe, dość mało prawdopodobne, ale ważne, że sprawiedliwe.

Troszkę lakoniczna, ale gra na emocjach. Czujemy sympatię do jednych, nienawiść do drugich. Więcej wydarzeń i opisów wzmogłoby te odczucia. Nie mniej jednak książka, według mnie, godna uwagi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>